Neoficiální blog společenstva velehrad2008.

S Boží pomocí se na Velehradě sejdeme.

14. 1. 2008 19:20
Rubrika: Aktuálně | Štítky: ActIv8 , Modrá , setkání mládeže , Velehrad , 2008
Už jen šest měsíců a tři dny zbývají do hlavní akce tohoto roku, která nás spojí se Svatým otcem pomocí obrazovky a tuto možnost budeme sdílet i s bratry a sestrami Slováky. Ano, v červenci tohoto roku se česká a slovenská mládež sejde na Velehradě na setkání ActIv8. Přičemž slovo activate pochází z angličtiny a znamená v naší češtině něco jako aktivovat se, probudit se či něco takové, což koresponduje i s mottem setkání 

"Dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky"

(Sk 1,8)
 
Toto setkání budeme slavit společně s celým světem, který se sjede do Sydney společně se svatým otcem Benediktem XVI., aby si společně připomněl, že sice nalezl tu pravou naději, pravdu a lásku, ale, kdyby Bůh na nás neseslal svého Ducha, nebylo by nám to vše bylo k ničemu. Skrze Ducha Svatého naplňuje Bůh srdce svých věrných opravdouvírou, nadějí a láskou, která pramení z utrpení jeho jediného Syna.
Tento blog společně se stejnojmenným společenstvím není oficiální. Vznikl pouze proto, aby se na něm postupem času poznali mi všichni, co na Velehrad pojedeme a abychom případně pomocí internetu na Velehrad nalákali i své kamarády, kteří na Signály nechodí.
V tomto čase, kdy ještě o setkání mnoho nevíme, ale doufáme v jeho brzké přípravy se vyplatí vzpomenout v modlitbě na ty, kteří již nyní setkání připravují nebo se do jeho příprav teprve zapojí, všechny kněze, kteří budou na setkání zpovídat a sloužit mše svaté, všechny budoucí účastníky, kteří doufají, že na setkání naleznou podněty pro svůj další duchovní vývoj. Kéž již nyní jsme jako první společenství křesťanů kolem svatých apoštolů, kteří měli sice nejistou budoucnost, ale měli víru, která hory přenáší.
Zobrazeno 1388×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio